УЗД м'яких тканин

УЗИ мягких тканей

Запис на прийом

Запис на прийом

Дякуємо, що скористалися послугою on-line записи. Ми передзвонимо Вам, в самий найближчий час.

УЗД використовується не тільки для діагностики внутрішніх органів і судин, але і для обстеження м'яких тканин шкіри, підшкірно-жирової клітковини, м'язів. З його допомогою можна обстежити і диференціювати підозрілі новоутворення і набряки, виявити причину запалення лімфовузлів і оцінити наслідки травм. Найчастіше обстежується шия, груди, живіт і ноги.
На користь УЗД м'яких тканин говорить той факт, що обстеження абсолютно безпечно, не несе променевого навантаження і дозволяє отримати швидкі результати. До того ж його можна робити кілька разів на рік, простежуючи динаміку патологічного процесу.
Після первинного обстеження лікар може направити вас на ультразвукову діагностику для кращого розпізнання новоутворення. Це можуть бути:
• доброякісні новоутворення м'яких тканин: гігрома, атерома, ліпома, гемангіома, хондрома;
• абсцеси та флегмони;
• гематоми;
• захворювання сполучної тканини, в тому числі ревматизм;
• лімфостаз;
• патологія м'язів (міозити);
• грижі.
Також ультразвукова діагностика може проводитися для оцінки ефективності лікування, оскільки не має протипоказань і обмежень по частоті застосування.
У нормі майже всі м'які тканини організму людини виглядають однаково, мають одну щільність і схожі арактеристик. Саме тому за допомогою ультразвукової діагностики досить легко виявити і обстежити навіть самі патологічні вогнища.
УЗД м'яких тканин шиї призначається, якщо в ході первинного обстеження були виявлені ущільнення, вузли або потовщення на шиї. За допомогою ультразвукової діагностики виявляється наявність або відсутність запального процесу і площа ураження. Особлива увага приділяється діагностиці сонних артерій, яремних вен, станом трахеї і оточуючих м'язів.
Обстеження особи зазвичай проводиться в разі серйозних травм. Ультразвук необхідний для оцінки розмірів і стану гематоми.
При скануванні живота обстежується стан лімфатичних вузлів черевної порожнини, а також виявляються злоякісні і доброякісні новоутворення в цій області.
Обстеження стегон необхідно в двох випадках: 1. При серйозних травм ; 2. При підозрі на патологічний новоутворення, зокрема грижі тазостегнового суглоба, цей же метод використовується для уточнення діагнозу перед операціями і для оцінки стану органів після них.
УЗД гомілки проводиться в разі скарг на біль і дискомфорт. Особливу увагу лікар приділяє огляду зв'язок і сухожиль, оцінці стану нервів.
Діагностика голеностопа проводиться при серйозному травмуванні, а також при утворенні кісткових наростів на п'яті. При складних переломах УЗД використовується для моніторингу процесу зростання і регенерації тканин.

 

 

Наші партнери