Запис на прийом
Запис на прийом
Дякуємо, що скористалися послугою on-line записи. Ми передзвонимо Вам, в самий найближчий час.
Проблема грибкових захворювань є однією з актуальних в медичній практиці, оскільки в останні роки спостерігається їх значне зростання і ці захворювання мають досить широке поширення. «Молочниця» або «Вагінальний кандидоз» є однією з найбільш поширених грибкових інфекцій сечостатевої системи у жінок. 75% жінок хоча б один раз стикалися з «молочницею» під час вагітності. Цю інфекцію викликають гриби роду Candida, які можуть перебувати в піхві здорових жінок і при зниженні захисних механізмів викликати захворювання. Зростання чисельності та реалізації патогенних властивостей Candida стримують лейкоцити і нормальна кишкова мікрофлора з її метаболітами, перш за все бактеріокінами і коротколанцюговими жирними кислотами.
Коли «контроль» над Candida втрачається, розвивається кандидоз з надмірним зростанням грибів в травному тракті і їх можливої подальшої транслокації на слизові геніталій, сечового тракту, бронхів і паренхіматозні органи.
Репродуктивне здоров'я жінки визначається станом піхвової мікрофлори, склад якої залежить не тільки від фази життя (пубертат, дітородний період, менопауза) і менструального циклу, але і від особливостей індивідуальної гігієни, ступеня статевої активності, а також від використовуваних способів контрацепції.
З моменту статевого дозрівання і до початку менопаузи мікрофлора піхви здорової жінки представлена анаеробними і аеробними бактеріями. Серед анаеробних домінують лактобацили - 63%. Аеробні бактерії представлені факультативними лактобациллами - 87%, які виявляються у здорових жінок.
Завдяки, метаболічної активності домінуючих видів молочнокислих мікроорганізмів забезпечується стабільне зрушення ph вагінального середовища в кислу (до 3,8 - 4,5) сторону, ніж створюються несприятливі умови для росту і розмноження хвороботворних мікроорганізмів. У підсумку, вагінальна мікрофлора реалізує одну з основних своїх функцій - природного захисного бар'єру організму жінки.
На сьогоднішній день встановлено ряд факторів, які збільшують ризик захворювання «молочницею»:
- фізіологічні імунодефіцитні стани (новонароджені, ранній дитячий вік, старість, вагітність, стресові ситуації);
- незбалансоване харчування (дефіцит білків, вітамінів);
- вроджені генетично детерміновані імунодефіцити (синдром Ді - Джорджі, Незелофа, Шедіака - Хигаши та інші);
- терапія антибактеріальними препаратами, а також цитостатиками і глюкокортикоїдами;
- ендокринні порушення, перш за все цукровий діабет, захворювання щитовидної залози;
- вірусні, бактеріальні та протозойні інфекції слизових оболонок (мікст - інфекції);
- «виснажливі захворювання» (алкоголізм, цироз печінки, великі опіки, травми, анемія);
- тривале використання оральних контрацептивів;
- безліч інших чинників: носіння тісного одягу, використання деяких видів мила і парфумерних виробів, плавання в хлорованій воді басейнів.
При виникненні вагінального кандидозу жінки часто скаржаться на рясні сирні або вершковоподібні виділення зі статевих шляхів, свербіж і печіння в області статевих органів, порушення сечовипускання, больові відчуття під час статевого акту. При появі вищеперелічених симптомів слід звернутися до лікаря, і ні в якому разі не займатися самолікуванням, так необхідно виявити причину виникнення захворювання, що дає можливість ефективного і адекватного лікування.
Перед початком лікування зазвичай проводять загальноклінічні, мікробіологічні і кольпоскопічне дослідження.
Відповідно до сучасних вимог антимікотичний препарат повинен мати виражену локальну фунгіцидну активність щодо Candida, не повинен впливати на нормальну кишкову мікрофлору і викликати резистентність грибів, навіть при багаторазовому використанні. Важливими якостями є хороша переносимість і висока безпека.
Лікар Андрущенко К.В.