Гінеколог

Запис на прийом

Запис на прийом

Дякуємо, що скористалися послугою on-line записи. Ми передзвонимо Вам, в самий найближчий час.

vaginalnyj-kandidoz-kak-problema-ne-odnogo-dnyaПроблема грибкових захворювань є однією з актуальних в медичній практиці, оскільки в останні роки спостерігається їх значне зростання і ці захворювання мають досить широке поширення. «Молочниця» або «Вагінальний кандидоз» є однією з найбільш поширених грибкових інфекцій сечостатевої системи у жінок. 75% жінок хоча б один раз стикалися з «молочницею» під час вагітності. Цю інфекцію викликають гриби роду Candida, які можуть перебувати в піхві здорових жінок і при зниженні захисних механізмів викликати захворювання. Зростання чисельності та реалізації патогенних властивостей Candida стримують лейкоцити і нормальна кишкова мікрофлора з її метаболітами, перш за все бактеріокінами і коротколанцюговими жирними кислотами.

Коли «контроль» над Candida втрачається, розвивається кандидоз з надмірним зростанням грибів в травному тракті і їх можливої ​​подальшої транслокації на слизові геніталій, сечового тракту, бронхів і паренхіматозні органи.

Репродуктивне здоров'я жінки визначається станом піхвової мікрофлори, склад якої залежить не тільки від фази життя (пубертат, дітородний період, менопауза) і менструального циклу, але і від особливостей індивідуальної гігієни, ступеня статевої активності, а також від використовуваних способів контрацепції.

З моменту статевого дозрівання і до початку менопаузи мікрофлора піхви здорової жінки представлена ​​анаеробними і аеробними бактеріями. Серед анаеробних домінують лактобацили - 63%. Аеробні бактерії представлені факультативними лактобациллами - 87%, які виявляються у здорових жінок.

Завдяки, метаболічної активності домінуючих видів молочнокислих мікроорганізмів забезпечується стабільне зрушення ph вагінального середовища в кислу (до 3,8 - 4,5) сторону, ніж створюються несприятливі умови для росту і розмноження хвороботворних мікроорганізмів. У підсумку, вагінальна мікрофлора реалізує одну з основних своїх функцій - природного захисного бар'єру організму жінки.

На сьогоднішній день встановлено ряд факторів, які збільшують ризик захворювання «молочницею»:

  • фізіологічні імунодефіцитні стани (новонароджені, ранній дитячий вік, старість, вагітність, стресові ситуації);
  • незбалансоване харчування (дефіцит білків, вітамінів);
  • вроджені генетично детерміновані імунодефіцити (синдром Ді - Джорджі, Незелофа, Шедіака - Хигаши та інші);
  • терапія антибактеріальними препаратами, а також цитостатиками і глюкокортикоїдами;
  • ендокринні порушення, перш за все цукровий діабет, захворювання щитовидної залози;
  • вірусні, бактеріальні та протозойні інфекції слизових оболонок (мікст - інфекції);
  • «виснажливі захворювання» (алкоголізм, цироз печінки, великі опіки, травми, анемія);
  • тривале використання оральних контрацептивів;
  • безліч інших чинників: носіння тісного одягу, використання деяких видів мила і парфумерних виробів, плавання в хлорованій воді басейнів.

При виникненні вагінального кандидозу жінки часто скаржаться на рясні сирні або вершковоподібні виділення зі статевих шляхів, свербіж і печіння в області статевих органів, порушення сечовипускання, больові відчуття під час статевого акту. При появі вищеперелічених симптомів слід звернутися до лікаря, і ні в якому разі не займатися самолікуванням, так необхідно виявити причину виникнення захворювання, що дає можливість ефективного і адекватного лікування.

Перед початком лікування зазвичай проводять загальноклінічні, мікробіологічні і кольпоскопічне дослідження.

Відповідно до сучасних вимог антимікотичний препарат повинен мати виражену локальну фунгіцидну активність щодо Candida, не повинен впливати на нормальну кишкову мікрофлору і викликати резистентність грибів, навіть при багаторазовому використанні. Важливими якостями є хороша переносимість і висока безпека.

Лікар Андрущенко К.В.

Наші партнери